23.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Plzeňský kraj uzavřel dohodu s dopravcem ČSAD

Plzeňský kraj uzavřel dohodu s dopravcem ČSAD
Podpis dohody
Plzeňský kraj, společnost POVED, s.r.o. (organizátor veřejné dopravy) a dopravce ČSAD Autobusy Plzeň, a.s. uzavřeli Dohodu o poskytnutí zálohy na mzdové náklady.  
11.březen 2017 - 12:00
Plzeňský kraj, společnost POVED, s.r.o. (organizátor veřejné dopravy) a dopravce ČSAD Autobusy Plzeň, a.s. uzavřeli 7. března Dohodu o poskytnutí zálohy na mzdové náklady. Kraj se zavazuje za rok 2017 vyplatit částku 28 600 000 korun na úhradu neočekávaných mzdových záloh, které vznikly dopravci v souvislosti s účinností novelizovaného nařízení vlády o platech řidičů.

„Plzeňský kraj je dneškem jedním z krajů, který vyřešil situaci, jež nastala v souvislosti s novelou nařízení vlády. S dopravcem jsme se po jednáních dohodli na částce 28 600 000 korun, která by měla pokrýt navýšení mezd řidičů. Jedná se o zálohovou platbu na rok 2017, která bude na konci roku porovnána se skutečnými výkazy,“ vysvětlil hejtman Josef Bernard.

Dopravci ČSAD Autobusy Plzeň, a.s. bude do 15. března na základě výše uvedené dohody vyplacena první záloha za měsíce leden až březen 2017 ve výši 7,15 milionu korun a pak každý následující měsíc zálohová platba ve výši 2,383 milionu korun. Poslední prosincová platba bude 2,386 milionu korun. 


„Mzdu řidičům vyplácí zaměstnavatel – dopravce, nikoliv kraj, ale vzhledem k tomu, že cca 80 procent výkonů je dopravcem realizováno jako zajištění výkonů v závazku veřejné služby pro Plzeňský kraj, došlo k přenosu požadavku na zajištění finančních prostředků souvisejících s navýšením mezd na Plzeňský kraj,“ dodává náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Dopravce pro Plzeňský kraj zajišťuje 13,65 milionů km z celkově objednávaných cca 15 milionů km za rok.

Dne 1. 1. 2017 došlo k nabytí účinnosti nařízení vlády č. 337/2016 Sb., kterým je novelizováno nařízení vlády č. 567/2006 Sb., o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí. Tímto nařízením dochází k přesunu řidičů ve veřejné linkové dopravě, jejichž předmětem činnosti je řízení, údržba a opravy motorových vozidel, jejichž délka přesahuje 8 metrů, a která jsou určena pro přepravu více než 16 osob, do 5. skupiny prací.

V souvislosti s tímto přesunem, dochází k navýšení nejnižší úrovně zaručené mzdy pro 5. skupinu prací z 71,60 Kč/ hod. na 98,10 Kč/ hod. Nově v souvislosti s doplněním písmene l) do § 6 výše uvedeného nařízení je rovněž aplikován příplatek ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí ve výši 10 % základní sazby minimální mzdy uvedené v §2 nařízení vlády - 6,60 Kč/ hod. u řidičů jichž se týká rozdělení směny nebo výkonu práce zaměstnavatelem, které v souhrnu činí alespoň 90 minut, jestliže je v době přerušení výkonu práce pro zaměstnance nedostupné jeho obvyklé společenské prostředí a sociální zázemí, nebo je jejich dostupnost značně ztížena, nebo je ztížena ochrana místa, ve kterém musí zaměstnanec dobu přerušení práce trávit, před klimatickými a jinými nepříznivými vlivy. Nově rovněž dochází ke zvýšení poplatku za čekání z 50 Kč/hod. na 88,29 Kč/hod.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Alena Marešová, tisková mluvčí Krajského úřadu Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:kú)


Opilá žena se povalovala na plzeňském Náměstí Republiky

Opilá žena se povalovala na  plzeňském Náměstí Republiky
Opilá žena nezvládala kvůli svému stavu vysvětlit strážníkům značný nepořádek, který kolem ní našli.

Senioři diskutovali se starostou o problémech v Plzni

Senioři diskutovali se starostou o problémech v Plzni
Senioři ze Skvrňan uskutečnili v pátek svoji první ze série vycházek, které pro ně připravil Městský obvod Plzeň 3.

Bernard: Na opravu všech našich škol bychom potřebovali miliardu

Bernard: Na opravu všech našich škol bychom potřebovali miliardu
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštívila 21. března 2017 Plzeňský kraj. Během návštěvy si prohlédla dvě střední školy s technickým zaměřením, zavítala do dětského domova a také besedovala s řediteli středních škol.

Plzeň bude spolupracovat s Vojenským historickým ústavem

Plzeň bude spolupracovat s Vojenským historickým ústavem
Rada města Plzně schválila podpis Memoranda o spolupráci statutárního města Plzeň s Ministerstvem obrany České republiky, konkrétně s Vojenským historickým ústavem Praha.

Policisté kontrolovali vlaková nádraží a železniční přejezdy

Policisté kontrolovali vlaková nádraží a železniční přejezdy
Domažličtí policisté se v době od 7.00 hodin dne 14. března do 7.00 hodin dne 15. března 2017 zapojili do bezpečnostního opatření s názvem „24 Blue RAD“,. Opatření bylo orientováno na prevenci trestné činnosti v prostoru železnice na teritoriu Domažlicka.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky