23.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Dvakrát během dvou hodin potřebovala žena pomoc strážníků

Dvakrát během dvou hodin potřebovala žena pomoc strážníků
Ilustrační foto
Dvakrát během dvou hodin vyrazili strážníci plzeňské městské policie na pomoc dvaašedesátileté ženě napojené na linku seniorů.  
16.březen 2017 - 12:00

Poprvé si žena vyžádala pomoc stisknutím tlačítka po půl čtvrté ráno. Po vstupu do bytu jí hlídka našla ležet na podlaze vedle postele.  Jelikož se nemohla paní bydlící v Zábělské ulici sama postavit na nohy, pomohli jí a odvedli k posteli, kam se posadila. Stejný scénář se opakoval o dvě hodiny později. Seniorka se jen lehce uhodila do kolene, žádné lékařské ošetření však nepožadovala, jen pomoci zpět postavit na nohy.

Mladá žena neměla s přítelem a malým dítětem kde přespat, rozhodli se strávit noc v opuštěném domě na Borech. Věcí se bude nadále zabývat sociálka.
V pátek večer provedla hlídka městské policie kontrolu opuštěného domu na Borech, kde se měli podle oznámení pohybovat nějací lidé. Strážníci tam objevili mladou ženou s cca ročním dítětem a jejím přítelem. Ležela v posteli a společně s dítětem byli přikryti starou peřinou. Dalším šetřením bylo zjištěno, že neměli údajně kde přespat a noc proto chtěli strávit v tomto domě. Na další noc si už údajně nocleh zajistili u jednoho z příbuzných. Strážníci kontaktovali sociální pracovnici, která se snažila matce a dítěti pomoci. Následně pak rozhodla o převozu dítěte do kojeneckého ústavu na Doubravce.

[BANNER2]
V sobotu ráno zasahovali strážníci městské policie v Hrádecké ulici, kde se opilý muž snažil kopáním do prosklených dveří dostat do tamního z domu.
Hlídka opilého výtržníka zastihla ještě na místě. Choval se dost agresivně, byl vulgární a vůbec nereagoval na výzvu, aby svého jednání zanechal. V jednu chvíli se pokusil dokonce zasahujícího strážníka napadnout, a proto byl za použití donucovacích prostředků zpacifikován a skončil s želízky na rukou. Čtyřiadvacetiletý mladík původem ze Slovenska byl následně převezen k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Ještě než se tak stalo, podrobil se dechové zkoušce, při které bylo zjištěno, že mu v dechu kolují téměř 2,5 promile alkoholu.

Plzenskenovinky.cz informovala Plzenskenovinky.cz Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)


Opilá žena se povalovala na plzeňském Náměstí Republiky

Opilá žena se povalovala na  plzeňském Náměstí Republiky
Opilá žena nezvládala kvůli svému stavu vysvětlit strážníkům značný nepořádek, který kolem ní našli.

Senioři diskutovali se starostou o problémech v Plzni

Senioři diskutovali se starostou o problémech v Plzni
Senioři ze Skvrňan uskutečnili v pátek svoji první ze série vycházek, které pro ně připravil Městský obvod Plzeň 3.

Bernard: Na opravu všech našich škol bychom potřebovali miliardu

Bernard: Na opravu všech našich škol bychom potřebovali miliardu
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštívila 21. března 2017 Plzeňský kraj. Během návštěvy si prohlédla dvě střední školy s technickým zaměřením, zavítala do dětského domova a také besedovala s řediteli středních škol.

Plzeň bude spolupracovat s Vojenským historickým ústavem

Plzeň bude spolupracovat s Vojenským historickým ústavem
Rada města Plzně schválila podpis Memoranda o spolupráci statutárního města Plzeň s Ministerstvem obrany České republiky, konkrétně s Vojenským historickým ústavem Praha.

Policisté kontrolovali vlaková nádraží a železniční přejezdy

Policisté kontrolovali vlaková nádraží a železniční přejezdy
Domažličtí policisté se v době od 7.00 hodin dne 14. března do 7.00 hodin dne 15. března 2017 zapojili do bezpečnostního opatření s názvem „24 Blue RAD“,. Opatření bylo orientováno na prevenci trestné činnosti v prostoru železnice na teritoriu Domažlicka.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky